Artisan Grup bünyesinde çalışmalarını yürüten Artisan Yayınlar kurgu, kurgu dışı, çocuk yazını, iş dünyası gibi çok çeşitli kategorilerde zengin yayınları sizlere ulaştırmak üzere yayıncılık, derleme, çeviri gibi hizmetler vermektedir. 
 

Yayınlarımız

Vazgeçme & İnci Kefali Peşinde Bir Değişim Yolculuğu

Yeni girişimlerin her defasında başarısız olmasından bunalan vazgeçmek isteyen ama vazgeçmeyi bilmeyen bir insanın İnci Kefallerinden aldığı cesaretle ortaya çıkan ilham dolu değişim hikâyesi “Vazgeçme”


Prof. Dr. Mustafa Sarı kitapta inci kefalinin korunmasıyla ilgili faaliyetlerin akademik bir çalışmadan bir toplumsal kalkınma projesine bir değişim sürecine ülkenin en zor bölgesinde dünya ölçeğinde tekrar edilebilir sonuç alınabilir bir değişim modeline nasıl dönüştüğünü anlatıyor.

Bu süreçte yaşanan trajikomik öyküleri değişim perspektifiyle akıcı bir dille okuyucuya sunuyor. İnci kefalinin peşinde zorluklarla engellerle mücadele ederek geçirilen bir ömrün imbiklerinde süzülmüş derin mesajlar gündelik dille samimi ve duygu dolu bir üslupla veriliyor.

Kendi Hikayesini Yazanlar & Girişimci Iş Kadınları Anlatıyor

“Esasen girişimci olarak kendisini tanımlayan herkes cinsiyet bağımsız yerküreyi değiştirmeye çabalayanlardır. Bu açıdan tüm kadın ve erkek girişimcilere keyifle okuyacakları bir rehber kitap sunuyoruz…”


Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD) üyesi başarılı beş girişimci iş kadınının iş dünyasındaki serüvenlerini; girişimci ruhlarını nasıl geliştirdiklerini ve hayallerini nasıl hayata geçirdiklerini anlatan samimi bir kitap Kendi Hikâyesini Yazanlar. Nehir söyleşi türündeki bu kitapta yer alan beş ayrı girişimcilik öyküsü girişimcilik hikâyesini yazmak isteyen cesur ve yaratıcı kadınlar başta olmak üzere içine girişimcilik ateşi düşen herkese yol gösterecek nitelikte.


GYİAD olarak kadınların iş hayatında daha çok bulunmaları ve en önemlisi girişimci olmalarını teşvik etmek istiyoruz. İşte bu kitaptaki feyz verici hikâyelerin ışığı özünde güçlü bir çağrıdır.”

Duygulara Yer Yok : İş Yerinde Başarı Ve Mutluluk Için El Kitabı

İş arkadaşınızın Instagram’da takip isteğini kabul etmeli misiniz? Tatilin tadını gelen mailleri kafanıza takmadan nasıl çıkarırsınız? Ofisteki gerilimin sizi mahvetmesine nasıl engel olursunuz? Günümüzde işyerleri kafa karıştırıcı iktidar ilişkileri ve yazılı olmayan kurallarla dolu bir mayın tarlası. 

Bizlerden özgün olmamız bekleniyor ama çok da özgün değil, profesyonel ama çok katı değil, cana yakın ama haddinden fazla değil… Kıskançlık ve güvensizlikten, panik ve öfkeye kadar iş yerinde rahatsız edici duygular deneyimlemenin nasıl bir şey olduğunu biliyoruz. Hissettiğinizi görmezden gelmek veya bastırmak sağlığınıza ve Üretkenliğinize zarar verdiği gibi duygularınızın kontrolden çıkmasına izin vermek de aynı zararı verir. 

Bu kitapta, işinizde hem daha mutlu hem daha etkili olmak için hangi duygulardan vazgeçmeniz, hangilerini kendinize saklamanız ve hangilerini ifade etmeniz gerektiğini fark etmenize yardımcı olacağız. Faydalı ipuçları ve yapılan son araştırmalar eşliğinde, iş hayatınızda daha az hırslı olduğunuzda, neden daha sağlıklı ve odaklanmış olacağımızın şaşırtıcı nedenlerini paylaşacağız. 

Psikoloji, davranışsal ekonomi ve sayısız kurumsal şirket deneyimlerimizden yola çıkarak, size her gün en iyi halinizi( ve tüm benliğinizi) İşe nasıl yansıtacağınızı göstereceğiz.

Süreklilikten Sürdürülebilirliğe Bir Kurumsal Sürdürülebilirlik Yolculuğu

İş dünyasında sürdürülebilirlik çalışmalarına ve kurumların sürdürülebilirlik dönüşümünde ışık tutacak bir kaynak eser. Sürdürülebilirlik yolculuğunda Dr. İzel Levi Coşkun’un yaşam tecrübelerini samimi bir dilde aktardığı kitapta hepimiz için umut var.


İnsanlık olarak kendi yaşam muhasebemizi tutarken nice ağacı, diğer canları görmezden geldik, umursamadık ve telafisi zor, çok büyük hatalar yaptık. Bu hataların yaşam tarzımızın bir parçası haline gelip sanki vazgeçilmez doğrularımızmış gibi bizi yönlendirmesine, hatta yönetmesine göz yumduk. 

Bu yüzden de yaşam terazisinin dengesi hem insanlığı hem de tüm gezegeni tehlikeye atacak şekilde bozuldu. Şimdi hala daha fırsat varken bu dengeyi yeniden sağlamak yine elimizde. Gerçeklerin farkına vararak denemenin ve dönüşümü başlatmanın tam zamanı. Kaybedecek daha fazla zaman yok.

21 Gün Sonra: Nevşin Mengü’nün Sözleriyle Alışkanlıklar Rehberi

Haberciliğinin yanı sıra Ironman ve Maraton yarışlarına katılan, dayanıklılık sporlarıyla yakından ilgilenen Nevşin Mengü, beynimizin herhangi bir alışkanlığı edinebilmesi için onu 21 gün yapmamız gerektiğinden yola çıkarak bu rehberi hazırladı.

Birinci günden yirmi birinci güne kadar planlanan aktiviteler ve beslenme modelleri ile okuyucuları yönlendiren 21 Gün Sonra, stickerlar ile bu süreci eğlenerek tamamlamanızı sağlayacak. 21 Gün Sonra-Nevşin Mengü’nün Sözleriyle Alışkanlıklar Rehberi ile spor yapma alışkanlığı kazandığınız, sağlıklı beslendiğiniz hareketli, keyifli ve daha fit bir yaşama kavuşacaksınız.

Eksponansiyel Organizasyonlar/Yeni Şirketler Neden Sizinkinden On Kat Daha İyi, Hızlı Ve Ucuz Ve Bu Konuda Ne Yapılabilir?

İş Dünyası Son Beş Yıl İçinde Yeni Bir Şirket Türü Olan Eksponansiyel Organizasyon’Un (Exo) Doğuşuna Şahit Oldu.
Bir Şirketin Teknolojiyi Kullanarak Nasıl Daha Hızlı Büyüyebileceği Konusunda Devrim Yaşandı.


Exo Topluluk, Veri, Algoritma Gibi Yeni Teknolojileri Kaldıraçlayarak Geleneksel Şirketlerin Kademe Kademe Artış Gösteren Doğrusal Büyüme Modelini Aştı. Geleneksel Şirketlerin Performansından On Kat Daha Fazla Bir Büyüme Elde Etti.

İş Dünyasının Üç Öncüsü -Salim Ismail, Yuri Van Geest Ve Mike Malone- Bu Fenomeni Araştırdı Ve Eksponansiyel Organizasyonların On Özelliğini Belgeledi. Bu Kitap, Bir Girişimden Çok-Uluslu Bir Şirkete Kadar Her Ölçekteki Kuruluşun Bir Exo’Ya Nasıl Dönüşebileceğini, Performansını Nasıl Düzenleyebileceğini Ve Bir Sonraki Seviyeye Nasıl Büyüyebileceğini Gerçek Örneklerle Okuyucusuna Aktarıyor.

Alışveriş Sepeti
Kayı Ol

Hesabınız Yok Mu ?

Web sitemizdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.